Prachtige zilveren kelk + grote bijhorende pateen + lepeltje

    177
    Richtprijs min:
    2000
    Richtprijs max:
    3000

    Prachtige zware zilveren kelk, gedoreerd, in barokstijl met in het voetstuk rijkelijk versierde bas-reliëfs met de voorstellngen "Jezus in het Hofje van Olijven",  "de gebonden Jezus", "de geseling van Jezus" en engelenkopjes.
    Op de cuppa de voorstellingen van Maria met Kindje op de maansikkel, Sint Augustinus en de heilige Lodewijk ( koning Lodewijk IX van Frankrijk ), afgewisseld met korenaren en druivenranken.
    Hoogte 26cm, gewicht van de kelk 932 gram.
    + zilveren lepeltje.
    1ste helft 19de eeuw.

    Met de bijhorende prachtige grote pateen, centraal een rijkelijk uitgewerkt bas-reliëf met als uitbeelding "de Emmaüsgangers met de verschijning van de verrezen Christus".